LRRP

Airsoftgun


#1 2010-04-25 18:12:16

 SeBa

LRRP

9948843
Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 2008-02-21
Posty: 746
Punktów :   
WWW

szkolenie 25.04.2010

W związku, że byłem na tym szkoleniu postaram się napisać małe sprawozdanie z niego.

Niestety frekwencja jak dla mnie nie dopisała bo było nas około 10 osób. Całość zaczęła się o 0930 w pobliżu miejsca ostatniego szkolenia. Szkolenie rozpoczęło się od małej odpytki i późniejszego omówienia tematu: kamuflażu czyli co zrobić żeby "rozbić" sylwetkę człowieka, jak zamaskować "świecące" części repliki, oporządzenia jak i ciała człowieka, rozpoznawaniu sylwetki człowieka, następnie dostaliśmy 15min aby zakamuflować wcześniej opowiedziane rzeczy przy dostępnych środkach (głównie natury).

Kolejną częścią szkolenia było poruszanie się w formacji: głównie kolumną ubezpieczoną  idącą po drodze, korzystanie ze "szperaczy" i opis ich działań, ustalenie sektorów ogniowych w tej że formacji, reakcja na zasadzkę (tutaj robiłem za pozoranta - nawet ładnie mi to szło) i określanie pozycji wroga według punktów charakterystycznych.

Na sam koniec przećwiczyliśmy całość zebraną w kupę. Szkolenie zakończyło się tak koło 1230, po nim chwilę za biwakowaliśmy i postrzelaliśmy się wykorzystując wiedzę z tego szkolenia.

Oczywiście po każdym teoretycznym omówieniu tematu następowało "suche" przećwiczenie. Strzelać zaczęliśmy dopiero od zasadzek. Wszelkie sprawy BHP były zachowane na wysokim poziomie, na start szkoleniowiec po prosił o odłączenie baterii, standardowo lufa w dół bądź w górę i okulary na nosie non stop.

Samo szkolenie oceniam za bardzo dobrze przeprowadzone, wiedza nam przekazywana była w łatwy i przystępny sposób a zaangażowanie osób szkolonych było na tyle duże, że wszystko szło szybko i sprawnie.


Pierwszy dzień w dżungli. Prawie jak wakacje - bagno, komary, malaria, błoto,
Vietnamscy snajperzy na każdym drzewie... tak, zdecydowanie jak wakacje.

Offline

 

#2 2010-04-25 21:50:07

 Rudy

Wszechmocny

1457139
Skąd: Da Nang
Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 1055
Punktów :   

Re: szkolenie 25.04.2010

A kto szkolił ??


Najmądrzejszym człowiekiem w armii jest sierżant, uczy konstrukcji radia elektroników z cywila, gra na trąbce lepiej niż zawodowy trębacz, biega lepiej niż olimpijczyk, strzela lepiej niż snajper... bez sierżantów armia nie przetrwała by nawet roku

Offline

 

#3 2010-04-25 22:07:12

 SeBa

LRRP

9948843
Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 2008-02-21
Posty: 746
Punktów :   
WWW

Re: szkolenie 25.04.2010

jakiś znajomy K272 człowiek z MON'u


Pierwszy dzień w dżungli. Prawie jak wakacje - bagno, komary, malaria, błoto,
Vietnamscy snajperzy na każdym drzewie... tak, zdecydowanie jak wakacje.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://lukaszsurma.pl/