LRRP

Airsoftgun


#1 2010-07-04 21:10:29

 Rudy

Wszechmocny

1457139
Skąd: Da Nang
Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 1055
Punktów :   

9th Inf.Div

Tak sobie pomyślałem, że fajnie było by powklejać to co znajdziemy o naszej jednostce podczas konfliktu w NAMie.
Wiem że to niedużo ale na początek styknie
"Patrol-w skrócie LRRP lub Lurp.
9th Infantry Division działała w rejonie Saigonu,w delcie Mekongu,rejonie zdecydowanie mokrym.Stąd jej nieoficjalna nazwa "River Raiders"(jeszcze bardziej nieoficjalna to "Flower Power Division") a batalionu LRRP-"Riverine Rangers"


Najmądrzejszym człowiekiem w armii jest sierżant, uczy konstrukcji radia elektroników z cywila, gra na trąbce lepiej niż zawodowy trębacz, biega lepiej niż olimpijczyk, strzela lepiej niż snajper... bez sierżantów armia nie przetrwała by nawet roku

Offline

 

#2 2010-07-05 14:31:32

 SeBa

LRRP

9948843
Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 2008-02-21
Posty: 746
Punktów :   
WWW

Re: 9th Inf.Div

służył w niej Forest Gump

według mnie po takie informacje to najlepiej będzie uderzyć do Deimosa


Pierwszy dzień w dżungli. Prawie jak wakacje - bagno, komary, malaria, błoto,
Vietnamscy snajperzy na każdym drzewie... tak, zdecydowanie jak wakacje.

Offline

 

#3 2011-08-11 17:12:03

 Rudy

Wszechmocny

1457139
Skąd: Da Nang
Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 1055
Punktów :   

Re: 9th Inf.Div

Poniższych informacji nie należy brać w 100% profesjonalnie. Mój angielski nie jest perfect, a google translate wiecie jakie jest. Posklejałem to co znalazłem i wyszedł taki oto zarys historyczny. Ma on jedynie na celu "pełniejszą" wczute w klimat

Long Range Patrol Platoon, 9th Infantry Division

Jesienią 1966 roku 9  Dywizja Piechoty utworzyła oddział patroli dalekiego rozpoznania pod dowództwem gen. dyw. George S. Eckhardta. Kapitan James Tedrick, Lt Winslow Stetson, i porucznik Edwin Garrison zostali wybrani jako funkcjonariusze plutonu LRRP. Po wstępnych rozmowach przejrzeniu dokumentacji ( życiorysów?) ze 130 żołnierzy i ochotników wybrano 40 najlepszych. Tymczasowo jednostka była znana jako "War Eagle Pluton". W listopadzie 1966 roku Pluton LRRP ukończył Jungle Warfare School w Panamie. Kapitan Tedrick wprowadził dodatkowy tydzień szkoleń w warunkach tropikalnych. Członkowie plutonu zostali wysłani do Wietnamu w styczniu 67 roku.
9 dywizja piechoty działałała przede wszystkim na nizinach na południe od Sajgonu i delty Mekongu. Ulewne deszcze przez cały rok i wysoki poziom wód narażał reconów na choroby skóry, dlatego też często doznawali rozległych zmian zapalnych i zakażeń skóry.
Pododdział początkowo skoncentrowany był w Cat Bear - Thanh Long obszar na wschód od Saigonu.

E Company (AIRBORNE), 50th Infantry (Long Range Patrol), 9th Infantry Division

W dniu 8 lipca 1967 r. zostały sformalizowane oddziały LRRP. W czerwcu i lipcu, LRRP zakończyło czterdzieści trzy patrole i starło się osiemnaście razy z siłami wroga. Przez sierpień i wrzesień, LRRP nadal wypełniało swoje zadania. W październiku osiągnął on pełną siłę 119 osób. Każdy pluton zawierał sekcję dowodzenia i osiem, sześcioosobowych zespołów. Niektóre zespoły podziału LRRP współpracowały z 2 Brygadą w operacji CORONADO i razem weszli do obszaru bazowego Viet Congu -  Son Cam, podczas gdy inne zespoły wspierały 1szą Brygadę w operacji AKRON i odkryły ogromny podziemny system tuneli wroga i bunkrów. LRRP prowadziło również ważne zadania rozpoznawcze dla mobilnych Riverine w delcie Mekongu.
W styczniu 1968 roku zespoły zwiadu rozpoczęły wspólne działania z SEALs. Wspólne patrole oznaczone były jako SEAL – ECHO. Używane były jako wsparcie artylerii i do naprowadzania na zniszczenie większych celów.
W 68 E Co otrzymała zezwolenie na zatrudnienie PRU ( prowincjonalnych oddziałów zwiadowczych). Wojska PRU  posiadały bardzo wysoką motywacje i wielką wiedzę na temat metod operacyjnych Viet Congu.
Od listopada 1968 do stycznia 1969 r., w ostatnich trzech miesiącach, E Co istnienia, zespoły przeprowadziły 217 patroli.


Jeśli ktoś ma więcej to chętnie poczytam, choć przyznam że mi osobiście ciężko było poznajdywać jakieś fajne informacje.

Wrzuciłem kilka ciekawszych zdjęć na picase : https://picasaweb.google.com/1105575627 … 31/9thLRRP
Może komuś się przyda jako ciekawostka, albo np do upiększania stronki


Najmądrzejszym człowiekiem w armii jest sierżant, uczy konstrukcji radia elektroników z cywila, gra na trąbce lepiej niż zawodowy trębacz, biega lepiej niż olimpijczyk, strzela lepiej niż snajper... bez sierżantów armia nie przetrwała by nawet roku

Offline

 

#4 2011-08-13 13:57:19

Mikunda

Wszechmocny

7548411
Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 502
Punktów :   
WWW

Re: 9th Inf.Div

Możesz podać jakieś źródła?

Zarówno do tekstów jak i zdjęć.

Chętnie bym to na stronie powiesił


Fabricati diem PVNK!

Offline

 

#5 2011-08-13 16:00:58

 Rudy

Wszechmocny

1457139
Skąd: Da Nang
Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 1055
Punktów :   

Re: 9th Inf.Div

http://www.ichiban1.org/html/history_E.htm
tekst chyba stamtąd. Jeśli ktoś lepiej tłumaczy nie obrażę się, jak mu się uda to może rzuci nowe światło na ten tekst.
Fotki ogólnie z neta


Najmądrzejszym człowiekiem w armii jest sierżant, uczy konstrukcji radia elektroników z cywila, gra na trąbce lepiej niż zawodowy trębacz, biega lepiej niż olimpijczyk, strzela lepiej niż snajper... bez sierżantów armia nie przetrwała by nawet roku

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
kopiowanie starych kaset click for mor