LRRP

Airsoftgun


#1 2011-11-14 10:41:28

Offtime

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-13
Posty: 120
Punktów :   
WWW

Gore-tex

Pozwoliłem sobie założyć nowy temat, aby nie zaśmiecać predatora. Rudy

Gore na zimę to ostatnio za 50zeta brytyjski widziałem na alle, szybko poszedł bo tani, normalnie koło stówki za kurtkę do 170 wzrostu, na 180 niestety drożej zazwyczaj. Jednak wysokich lotów nie są te najtańsze gorki, mam dwa, jeden mniejszy na żonę nie ma żadnych kieszeni więc jako ochronna w deszcz się sprawdza, ale do normalnego noszenia brakuje tych kieszeni.

Sweter wełniany jeśli nie chcesz zbyt nowocześnie, brytyjski albo niemiecki, 100% wełny, od 40-80zł. i niemca i brytola mam, brytka właśnie za 40zeta w bardzo przyzwoitym stanie klatka 100, mniejsze taniej. A wełna jest zarąbiaszcza bo nawet jak mokra to izoluje, w mokrym polarze można się zesrać a w wełnie będzie znośnie.

Komplet mundurowy DPM do 90 w pasie zazwyczaj 50zeta, stówka w pasie i cena rośnie nawet do 90zł.
Jednak jeśli się nie chce zbyt brytyjskim być to wtedy oliwkowe spodnie, a tych do wyboru do koloru, ostatnio austriackie żonie kupiłem za 12 zeta.

Gorki jednak mają taka wadę że nie grzeją, zazwyczaj to są cieniutkie kurtki ochronne, przeciwdeszczowe, trzeba sweter czy polar pod spodem nosić.

No i odradzam spanie przy ognisku w gorce, ogólnie trzeba uważać. Mam francuskie gore z lekko przypalonym rękawem, nawet nie wiem kiedy to się stało, starczy iskierka i pozamiatane. France naprawiłem łatką i nadal się nadaje do użytku, jednak łatka oliwkowa i kurtka straciła na lansie Zastanawiałem się czy jej nie opchnąć, ale z taką wadą poważnie straciła na wartości.

Dodatkowo trzeba pamiętać że demobilowe gorki często zębem czasu maja laminat nadgryziony i poszczają wodę nie tylko na szwach. Wszystko wygląda ok do póki nie zamoczy się takiego i nie popatrzy od środka. Jakoś się ze starości ten laminat rozwarstwia czy coś. Brytyjski gorek żony na rękawie ma takie miejsce, stówkę dałem na alle i trochę mnie to dobiło.

Szczerze odradzam niemieckie flektarny. Zazwyczaj laminat już w nich zdycha na maxa pomimo że kurtka wygląda na nie wycioraną.

Offline

 

#2 2011-11-14 12:21:38

 Rudy

Wszechmocny

1457139
Skąd: Da Nang
Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 1055
Punktów :   

Re: Gore-tex

Dzięki za opis, właśnie miałem szukać kogoś kto używał sprzętu z GB.
Czy to będzie zestaw na zimę z Anglii czy z Francji to jeden pies. Na razie będę jeszcze trochę szukał i czytał.
No i na szczęście mieszczę się w w niższej kategorii cenowej

Ps. Offtime paczkę wyślę w środę, bo dziś się nie wyrobię.


Najmądrzejszym człowiekiem w armii jest sierżant, uczy konstrukcji radia elektroników z cywila, gra na trąbce lepiej niż zawodowy trębacz, biega lepiej niż olimpijczyk, strzela lepiej niż snajper... bez sierżantów armia nie przetrwała by nawet roku

Offline

 

#3 2011-11-14 23:43:45

Offtime

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-13
Posty: 120
Punktów :   
WWW

Re: Gore-tex

GB trochę mam, mundurówki i oporządzenia trochę. Generalnie spoko sprzęt w niezłych cenach, tylko problem jest z rozmiarówką przy 180 wzrostu, jest dostępne ale w wyższych cenach. Znajomy co bawił się w demobil powiedział mi że jak przychodził do niego towar i na sto mundurów był jeden ze stówą w pasie to był sukces.

Nie wiem jak ze sklepami w ZG ale gore to polecałbym kupować raczej w sklepie niż na allegro, chociażby po to aby chociaż wizualnie spróbować ocenić stan.

Z paczką się nie pali, jak dojdzie w przyszłym tygodniu to tez nie będę narzekał :-)

Offline

 

#4 2011-11-19 18:55:23

 Rudy

Wszechmocny

1457139
Skąd: Da Nang
Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 1055
Punktów :   

Re: Gore-tex

W ZG nie ma z tego co wiem, tak dobrze wyposażonego sklepu
Z tego co słyszałem od GROTu ( dla niewtajemniczonych organizatorów np Predatora) gorek francuski bije anglika na głowę.
No ale gore made in France kosztuje ok 200 zyla.
Podobno kurtki są sztywne, to prawda Offtime?
Na razie wstrzymam się z tym kompletem ( chyba że trafię na fajną okazję), nie zapowiada się żaden zlot w warunkach zimowych a szkoda


Najmądrzejszym człowiekiem w armii jest sierżant, uczy konstrukcji radia elektroników z cywila, gra na trąbce lepiej niż zawodowy trębacz, biega lepiej niż olimpijczyk, strzela lepiej niż snajper... bez sierżantów armia nie przetrwała by nawet roku

Offline

 

#5 2011-11-20 20:27:21

Offtime

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-13
Posty: 120
Punktów :   
WWW

Re: Gore-tex

Są dość sztywne faktycznie, ale nie na tyle aby w jakikolwiek sposób krępować ruchy czy coś.
Francuz ma dodatkowo zamki pod pachami i spoko kieszenie.
Jest wygodny, mi osobiście się tylko camo nie podoba.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Noclegi Kangar weekend w spa Ciechocinek