LRRP

Airsoftgun

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

#1 2008-12-13 22:22:07

 Rudy

Wszechmocny

1457139
Skąd: Da Nang
Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 1055
Punktów :   

LARP 22.12.08

Doszliśmy z CB do wniosku, że zrobimy klimatycznego Recona
Kierunek albo Jędrzychów, albo Górka, do ustalenia
Oczywiście wszystko przeprowadzone w głębokim klimacie, więc obmyślać co i jak i rzucać propozycje

Skład LRRP Team :
SSG Travis
CPL Johnson
CPL Bronkovsky
PFC Emerson
SPC4 Lenon
reporter Emily Range

oraz : potwierdzać swoją gotowość lub nie!!
PFC Token

PZ dla 1 części teamu  0733
PZ dla 2 częsci teamu  0744


Najmądrzejszym człowiekiem w armii jest sierżant, uczy konstrukcji radia elektroników z cywila, gra na trąbce lepiej niż zawodowy trębacz, biega lepiej niż olimpijczyk, strzela lepiej niż snajper... bez sierżantów armia nie przetrwała by nawet roku

Offline

 

#2 2008-12-13 22:52:38

 SeBa

LRRP

9948843
Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 2008-02-21
Posty: 746
Punktów :   
WWW

Re: LARP 22.12.08

Emily ma na nazwisko Range

a może w stronę odry zrobimy tego Recona ?? nie no a tak na serio proponuje udać się w stronę Jędrzychowa, a co do "tematu" zwiadu. To moja propozycja brzmi:

"Podobno jednostki VC rozbierają siły na rozlewiskach Mekongu w pobliżu Sa Dec. Kierując się w z dłuż rzeki dotrzeć do obozu wroga, zebrać na jego temat jak najwięcej informacji i na koniec "zamówić" napalm/artylerie na pozycje Gooks'ów. Całe zadanie wykonać nie ujawniając swoich pozycji."

co Wy na to??


Pierwszy dzień w dżungli. Prawie jak wakacje - bagno, komary, malaria, błoto,
Vietnamscy snajperzy na każdym drzewie... tak, zdecydowanie jak wakacje.

Offline

 

#3 2008-12-14 12:46:10

Dragun

LRRP

Zarejestrowany: 2008-02-20
Posty: 174
Punktów :   -1 
WWW

Re: LARP 22.12.08

Będę, z małym problemem Bez M56 i Stripów Nie mam jak ze sobą zabrać. A z giwer mieć będę ledwo poczciwego Colta, poratuje ktoś jakąś długą?

Bujnij ktoś dupkę do wojewódzkiego wydziału geodezji i kup mapę terenu na południu z którego korzystamy :-) Rudy, z mediamarktu to przecież jakieś 3 minuty butem, a koszt ze 2 złote. 1:25000, a może nawet 1:10000 (pokażą najpierw szkic z podziałem na sektory całego województwa, będzie wiadomo co lepsze).

A moje propozycje Rudy dostanie na gadu, coby wszystkim klimatu i niespodzianek dorobić

Offline

 

#4 2008-12-14 21:22:21

 SeBa

LRRP

9948843
Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 2008-02-21
Posty: 746
Punktów :   
WWW

Re: LARP 22.12.08

Dostaniesz moją Emke (springa) a co do wojewódzkiego to ja w tym tygodniu to załatwię bo pamiętam co nie co z naszej ostatniej wyprawy tam


Pierwszy dzień w dżungli. Prawie jak wakacje - bagno, komary, malaria, błoto,
Vietnamscy snajperzy na każdym drzewie... tak, zdecydowanie jak wakacje.

Offline

 

#5 2008-12-14 22:33:32

 Rudy

Wszechmocny

1457139
Skąd: Da Nang
Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 1055
Punktów :   

Re: LARP 22.12.08

@Dragun - ok, coś wspólnymi siłami sklecimy
@CB - jak chcesz to moge kopsnąć sie z Tobą, tylko daj znać wcześniej. Jak juz rzucasz propozycje to ją bardziej rozbuduj. Nie wystarczy napisać drużyna LRRP ma wytropić VC i zrzucić napalm   Rozwiń to, nakreśl rok, jaka sytuacja panuje na wojnie itd by każdy mógł poczuc ten klimat

Jeszcze raz zapytam : robimy LARPa czy Recona??


Najmądrzejszym człowiekiem w armii jest sierżant, uczy konstrukcji radia elektroników z cywila, gra na trąbce lepiej niż zawodowy trębacz, biega lepiej niż olimpijczyk, strzela lepiej niż snajper... bez sierżantów armia nie przetrwała by nawet roku

Offline

 

#6 2008-12-16 00:00:07

Fotkomat

Użytkownik

7888255
Zarejestrowany: 2008-10-21
Posty: 20
Punktów :   

Re: LARP 22.12.08

Pismak! nie pismak! tylko reporter wojenny!! och Rudy!! chociaż lepiej niż Emily córka rzeźnika -.-
Ej ale ja bede miala robic zdjecia czy cos jeszcze;> to moj pierwszy recon/ larp;p

Ostatnio edytowany przez Fotkomat (2008-12-16 00:17:37)

Offline

 

#7 2008-12-16 00:07:22

 SeBa

LRRP

9948843
Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 2008-02-21
Posty: 746
Punktów :   
WWW

Re: LARP 22.12.08

no w sumie mogę to trochę rozwinąć ale tak czy siak skończy się na tym co wypisałeś  

Rudy napisał:

(...)drużyna LRRP ma wytropić VC i zrzucić napalm(...)

więc jak coś wymyśle to Ci podrzucę

a skoro już mówisz o klimacie to zróbmy LARP'a

a po mapy kopsniemy się w środę O.K. ?? o której dokładnie to Ci jeszcze napisze


Pierwszy dzień w dżungli. Prawie jak wakacje - bagno, komary, malaria, błoto,
Vietnamscy snajperzy na każdym drzewie... tak, zdecydowanie jak wakacje.

Offline

 

#8 2008-12-16 12:20:21

 Rudy

Wszechmocny

1457139
Skąd: Da Nang
Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 1055
Punktów :   

Re: LARP 22.12.08

Fotkomat napisał:

Pismak! nie pismak! tylko reporter wojenny!!

Ok, jak chcesz niech będzie.

Fotkomat napisał:

Ej ale ja bede miala robic zdjecia czy cos jeszcze

Tak, będziesz musiała robić coś jeszcze. Zbierasz materiały, robisz setki zdjęc, nie przeszkadzasz! Potem z tych setek zdjęć wybierasz najlepsze, które ślesz do swojego wydawcy gdzieś tam, i możesz zrobić mały reportaż jeśli chcesz. Wymyśl też dla jakiej gazety pracujesz, troche tła itp

Czyli rozumiem że mogę Cie dopisać do składu?


Najmądrzejszym człowiekiem w armii jest sierżant, uczy konstrukcji radia elektroników z cywila, gra na trąbce lepiej niż zawodowy trębacz, biega lepiej niż olimpijczyk, strzela lepiej niż snajper... bez sierżantów armia nie przetrwała by nawet roku

Offline

 

#9 2008-12-16 13:41:54

Fotkomat

Użytkownik

7888255
Zarejestrowany: 2008-10-21
Posty: 20
Punktów :   

Re: LARP 22.12.08

Tak dopisz mnie do skladu

spoko coś się wymyśli

Offline

 

#10 2008-12-16 14:54:25

 Rudy

Wszechmocny

1457139
Skąd: Da Nang
Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 1055
Punktów :   

Re: LARP 22.12.08

Trochę zasad :
1.Całkowity zakaz spożywania alkoholu. Jeśli ktoś jest alkoholikiem niech weźmie piersiówkę. Albo mu się uda   cos tam łyknąć albo ładnie zagra nam delirke
2.Całkowity zakaz palenia tytoniu, szczególnie fajek mentolowych. Jeśli ktoś nie wytrzyma niech napali się na zapas, wpierdala zastępczo gumy, batoniki tudzież inne dropsy. Jak komuś się nie podoba niech przeniesie się do innej jednostki gdzie pozwalają palić w polu
3.Przez cały czas trwania patrolu zachowujemy szyk bojowy ubezpieczony
4.Zakaz prowadzenia rozmów. Dopuszczalne hands signals (nie wiem jak się pisze ) albo szept
5.Trzymamy się cały czas swoich przydziałów, żeby nagle ten, co osłania tyły nie znalazł się na przedzie
6.Dłuższa przerwa na postój w godzinach 1130-12 do 1230-13, tak jak czyni to VC
7.Cel misji: obserwacja. Całkowita cisza ogniowa. Użycie broni tylko w ostateczności.
8.Nowe osoby przybyłe na miejsce zbiorki nie będą przyjmowane!!! Skład będzie stały i ustalony wcześniej
9...

Proponuje zagrać drugi dzień zwiadu. Rozpoczniemy z dziury ( Dragun wie, o która chodzi) i dalej ruszymy
wyznaczonym szlakiem.
Kambodża rok 1968
Trwa pora deszczowa, wszędzie jest zimno i mroźnie. Po falach gorąca i duchoty nastąpiła nagła zmiana pogody.
Patrol budzi się rano w leju po pół tonowej bombie, która ostatniej nocy służyła im za kryjówkę. Wszyscy są przemarznięci, ale humory im dopisują. Jak na razie nie napotkano na szlaku wroga. Lecz ta cisza nie daje spokoju sierżantowi. Przecież dane wywiadu mówiły o dużej aktywności wroga w tej okolicy. Czyżby się pomylili? A może VC opuścił już te tereny? Ale rozkaz to rozkaz, trzeba sprawdzić ten teren...


Najmądrzejszym człowiekiem w armii jest sierżant, uczy konstrukcji radia elektroników z cywila, gra na trąbce lepiej niż zawodowy trębacz, biega lepiej niż olimpijczyk, strzela lepiej niż snajper... bez sierżantów armia nie przetrwała by nawet roku

Offline

 

#11 2008-12-16 22:16:34

Dragun

LRRP

Zarejestrowany: 2008-02-20
Posty: 174
Punktów :   -1 
WWW

Re: LARP 22.12.08

No to historia ma się tak :-)


Rok 1968. Szlak Cho Chi Minha rozrósł się do niebotycznych rozmiarów i dostarcza wielkie ilości zaopatrzenia partyzantce w południowym Wietnamie. Władze Kambodży nawet palcem nie kiwną, a rozpoznanie lotnicze kuleje ze względu na gęstą roślinność. Na całą długość szlaku rozsyłane są więc patrole mające na celu ustalenie dokładnej lokalizacji poszczególnych dróg zaopatrzeniowych.

Dowództwo amerykańskie zastanawia się nad atakiem na Północny Wietnam z ominięciem linii frontu, przez Kambodżę. Patrole mają więc dwojaką rolę: rozpoznanie istniejących dróg pod kątem używania przez partyzantów, ale też możliwością przerzutu tymi szlakami ciężkiego sprzętu w wypadku inwazji.

Na starych mapach w okolicach miasta Phumi Samraong zlokalizowanych jest wiele dróg wymagających rozpoznania. Na południe od miasteczka wysłany zostaje oddział LRRP. W ramach podbudowywania opinii publicznej w Stanach, do patrolu przydzielony zostaje korespondent wojenny.

Od chwili opuszczenia helikoptera patrol nie natknął się na żadne oznaki obecności Vietcongu. Pomimo tego zachowano wszelkie proceduralne środki ostrożności i pierwszy dzień patrolu minął na oddalaniu się od miejsca insercji w ciągłej gotowości do zerwania ewentualnego kontaktu z wrogiem. Nastała noc i oddział oddał się chwili relaksującego snu. Odpoczywają dopóki mogą, wiedzą, że następny dzień przyniesie większe wyzwania, rozpocznie się właściwa misja...



Przed samym rozpoczęciem Larpa będzie jakieś 30-60min szkolonka z podstaw hand signals (ujednolicenia), ustalimy miejsca w formacji, taktykę poruszania się, sposoby pokonywania przeszkód liniowych i obszarów otwartych, zakładania i procedur na OPsach, a dla CB mamy coś ekstra

Tyle w ramach dzisiejszej dobranocki :-)

Pozdr600

Offline

 

#12 2008-12-17 01:36:17

Fotkomat

Użytkownik

7888255
Zarejestrowany: 2008-10-21
Posty: 20
Punktów :   

Re: LARP 22.12.08

czy ja też mam aż tak się klimacić czy mogę biegać wokół was, bo jeśli mam się klimacić to będzie gorzej ze zdjęciami (jeśli chcecie pójść w jakość zdjęć musicie dać mi wolną rękę, a ja już się o resztę postaram).
O notatki i różne takie się nie martw mam notesik xD (bo wiem ze mi coś umknie w głowie)




Trochę historii
Gazeta powstała zaraz po wybuchu wojny w Vietnamie - 26.05.1965. Pomysłodawcą, redaktorem naczelnym i wydawcą jest Jonathan Clinton. Za nim wyszedł pierwszy egzemplarz gazety która to miała informować żołnierzy stacjonujących w Vietnamie jak i ich rodaków w stanach o postępach na froncie, atmosferze panującej w bazach wojskowych jak i przekazywaniu przykrych informacji i stratach w ludziach i sprzęcie. Gazeta ta miała wiele problemów ponieważ wojsko nie chciało udzielać wywiadów, pozwalać na fotografowanie a jak już się zgodziło to zakrywało się tajemnicą wojskową."Thanh Nien Daily" nie zawsze tak się nazywało, przez 3 lata swojego istnienia zmieniało nazwę z "Saigon Time" na "VietNam News", aż do dotychczasowej nazwy "Thanh Nien Daily" . Spowodowane to było atakami bojówek VC na siedziby gazety. Przez cały czas działania gazety przewinęło się przez nią wielu fotografów, reporterów, drukarzy itd. Jak nie zostali zabici w trackie "załatwiania" materiału, to zginęli podczas ataków na poprzednie placówki "brukowca" albo wzięci zostali do niewoli, bądź zwariowali i wrócili do domu. Aktualnie gazeta liczy 5 fotografów/dziennikarzy 2 drukarzy i 1 osobę w zarządzie. Połowa pracowników zbiera materiały na następny (grudniowy) numer a reszta jest na urlopie w USA. "Thanh Nien Daily" jest aktualnie najlepiej wydawaną gazetą w Vietnamie na co zasłużyła sobie przez te 3 lata cieżkiej pracy jej członków.




Maly reportaż/sprawozdanie z tego "wypadu" napisze od razu (bo pozniej zapomne) i przywiozę wam na wigilie pokaże i sobie pójdę, żeby wam nie przeszkadzać.

Offline

 

#13 2008-12-17 09:49:49

 SeBa

LRRP

9948843
Skąd: Zielona Góra
Zarejestrowany: 2008-02-21
Posty: 746
Punktów :   
WWW

Re: LARP 22.12.08

no więc... jeśli mamy już tło historyczne LARP'a jak i gazety  to pora ustalić godzinę rozpoczęcia całej tej zabawy  ode mnie z osiedla biedrona leci o 0733 więc zaczęłibyśmy po szkoleniu jakoś o 0900  co wy na to?


Pierwszy dzień w dżungli. Prawie jak wakacje - bagno, komary, malaria, błoto,
Vietnamscy snajperzy na każdym drzewie... tak, zdecydowanie jak wakacje.

Offline

 

#14 2008-12-17 10:22:19

 Rudy

Wszechmocny

1457139
Skąd: Da Nang
Zarejestrowany: 2008-02-18
Posty: 1055
Punktów :   

Re: LARP 22.12.08

Fotkomat napisał:

czy ja też mam aż tak się klimacić czy mogę biegać wokół was

Oczywiśćie że masz się klimacić. Team nie będzie się narażał dla jakiegoś pismaka, który chce zrobić "zdjęcie życia". VC nie śpi, zobaczy coś biegającego to zacznie strzelać, a kulki to my wyłapać nie chcemy. Dziennikarz nie będzie chciał współpracować to zdarzy mu sie wypadek Dodatkowo wiesz jakiś mundurek, oczywiście nie kompletny ale nic co rzuca się w oczy. Takie coś a'la partzantka

Fotkomat napisał:

Spowodowane to było atakami bojówek VC na siedziby gazety.

A gdzie się mieści ta gazeta w dżungli?

Fotkomat napisał:

Aktualnie gazeta liczy 5 fotografów/dziennikarzy 2 drukarzy i 1 osobę w zarządzie. Połowa pracowników zbiera materiały na następny (grudniowy) numer a reszta jest na urlopie w USA. "Thanh Nien Daily" jest aktualnie najlepiej wydawaną gazetą w Vietnamie na co zasłużyła sobie przez te 3 lata cieżkiej pracy jej członków.

Zajebiaszcza gazeta, 3 fotografów i 1 drukarz w robocie a gazeta jedna z lepszych. Chyba że gazeta ma objętość 4 stron i czcionke 14, a połowa to zdjęcia


Najmądrzejszym człowiekiem w armii jest sierżant, uczy konstrukcji radia elektroników z cywila, gra na trąbce lepiej niż zawodowy trębacz, biega lepiej niż olimpijczyk, strzela lepiej niż snajper... bez sierżantów armia nie przetrwała by nawet roku

Offline

 

#15 2008-12-17 13:07:32

Fotkomat

Użytkownik

7888255
Zarejestrowany: 2008-10-21
Posty: 20
Punktów :   

Re: LARP 22.12.08

Rudy napisał:

Zajebiaszcza gazeta, 3 fotografów i 1 drukarz w robocie a gazeta jedna z lepszych. Chyba że gazeta ma objętość 4 stron i czcionke 14, a połowa to zdjęcia

boże ale Ty sie czepiasz szczegulów napisalam przeciez "fotograf/dziennikarz" czyli taka osoba jest jednym i drugim poza tym Ci co zostali to "dopieszczają" ten numer


Rudy napisał:

A gdzie się mieści ta gazeta w dżungli?

Nie nie miesci si w dżungli chodzilo mi o obrzucenie (glównie nocą) koktajlami molotowa bądz granatami ludzi w konspiracji z VC

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
tozi.pl brodziki BoĂŽtes de vitesses Lexus rozwód kraków adwokat Ciechocinek hotele spa